Dilemma

امروز يکی از دوستان در ليست مسنجرم لينکی برام فرستاده بود که واقعا برازنده يک دانشجو نيست.چرا به يکی تنها به خاطر ظاهرش افترا ميزنيد؟منم به شدت بهش اعتراض کردم!به خدا شرم آوره.يه روزی بايد پاسخگو باشيد.خدايا منم به شک افتادم.چرا در پست قبليم از يکی از دو کانديدا حمايت کردم نميدونم!فقط امروز تمام روزنامه ها رو که نگاه ميکردم می ديدم تمام مديران رده بالای کشور از بيم برکنار شدن تند و تند بيانيه حمايت از يه کانديدا اعلام ميکنن!حالم بد شد.من و خونواده ام هيچ وقت به اين نوع تملق ها نيازمند نبوديم و نخواهيم بود.از نظر محدود شدن آزادی هم هيچ ترسی ندارم دليلش رو هم تو پست قبل گفتم.من فقط ميخوام ايران ايران باشه...دلم ميخواد کشورم همونی باشه که لياقتشه.نه اين ايرانی که به هر خارجی ميگی يا ازت فرار ميکنه يا به چشم يه عرب و تروريست نگات ميکنه و يا اگه خيلی فهميده باشه ازت ميخواد براش توضيح بدی که چرا اسلام؟چرا حجاب؟چرا تو کشورهای اروپايی يه خانوم محجبه رو که ميبينن(به خاطر اين واژه عميقا متاسفم اما عين واقعيته.)به طرفش آب دهان ميندازن.چرا خانومای ما فکر ميکنن تاپ و شلوارک پوشيدن و لاک زدن فرهنگ و تمدنه؟الحق که ما ايرانيهای خوبی نبوديم..مسلمونهای خوبی  هم نبوديم.اسلام اين نيست.اسلام جدا کردن زن و مرد نيست.اسلام تسبيح زدن نيست.اسلام فقط مفاتيح خوندن و جمکران رفتن نيست.اسلام اشک ريختن برای امام حسين نيست!تازه اشکی که وقتی از طرف بپرسی برای چی گريه ميکنی بگه برای تشنگی امام حسين!واقعا برای تشنگي؟؟؟نه هرگز! درد، بی عقلی و جهالت مردم اون زمان بود .جهلی که حضرت علی رو به در چاه گريستن واداشت. ...جهلی که هنوز مونده.خدايا خسته ام.به چه کسی غير از تو ميتوانم پناه بياورم.از تو عاجزانه ميخواهم اگر از جاهلان هستم، از جهل رهايم سازی و چنانچه  از آنان نيستم هيچگاه گرفتار جهلم نکنی.آمين.

/ 6 نظر / 3 بازدید
نازنين

چی بگم... سکوت می کنم... بارانی باشی.

امید

سلام! خوب بالاخره انتخابات با همه مشکلاتش تموم شد و منم ديگه حتی اظهار نظر هم نکردم! بالاخره اميدوارم که اين رئيس جمهور هم لااقل به فکر مردمش باشه و يه نظمی به جامعه بده و با اينکه از انتخاب شدن راضی نبودم ولی خوشحالم کسی انتخاب شد که اونو با قيافش ميسنجدين و به چهرش توهين ميشد...ديگه فکر کنم بايد گذشت. اما با صحبت شما کاملا موافقم.توی خارج از کشور مارو با عربها يکی ميدونن و به ما هم مثه اونا ميگن Middle East و متاسفانه اين برای ما ايرانيا معانی جالبی نيست! اما من فکر ميکنم طرز تفکر بعضی از خانمهای ما از بی اطلاعايی و بی فرهنگيه فقط! و کاريش هم نميشه کرد! اميدوارم که حداقل توی اين دوره چهار ساله ديگه تو کشور اختلافات پيش نياد و فقط بذارن که مردم زندگی کنن! نه حتی يه زندگی متفاوت....

ارمیا

خیلی حرفاتون جالب بود و نمی دونم چرا فکر می کنم بعید از شما ... بالاخره دیگه ...یا حق

آزاد

سلام خانوم درسخون و جدی که تمام اتفاقات اجتماعی برات مهمه . اول از همه ممنون از نظرت . ببخشيد که دير جواب دادم . آخه به شدت مشغول امتحانات پايان ترم بودم. من هميشه فکر می کنم هر کسي بايد پيش وجدان خودش سربلند باشه . هميشه بايد طوری زندگی کنی که از بودنت و زندگی کردنت راضی و سربلند باشی .

ارمیا

شنیدم درس خونی ... نمی دونم اهل منطق و فلسفه ( از نوع مشا ) هستی یا نه ... اما به هر حال ....راستش نمی خواستم جوابتو بدم ولی .... "کاش اینقدر عشق را به کثافت نمی کشیدند تا وقتی می خواستم بگویم دوستت دارم شرم وجودم را نمی گرفت .... ولی دوستت دارم ..." ( اگه جمله هام خیلی به هم ربط نداشت ببخشید ... !!!!!!!!)

منم مثل تو

سلام عزيز....جالب و دقيق نوشته بودی.خوشحال میشم که خلوتم رو بشکنید....