تکواندوی بانوان

هيچ چيز جز علاقه نمی تونست امروز من رو به سالن تکواندوی دانشکده تربيت بدنی بکشونه!

هميشه دلم می خواست يه ورزش رزمی ياد بگيرم و تربيت بدنی ۲ بانی خير شد در اين راه!

title.jpg

خوبيش اينه که تو ساعت تکواندو تمام بچه ها ۸۱ ی هستن و کلی از دست همديگه می خنديم!جالب تر اينکه کسيکه فکر می کردم از تمام بچه های دانشکده لوس تره، تو تکواندو فوق العاده عمل می کنه:)به قول بچه ها از اين به بعد هر کسی تو خيابون جلوی راهمون رو سد کرد و خواست چيزی بگه و مزاحم بشه حتی آمادگی برای اجرای يک فن می تونه باعث بشه که جا بزنه!

women_stance.JPG

*تو دانشکده همه می گن از تکواندويی ها فاصله ايمنی رو حفظ کنيد!واقعا خوشم اومده و دوست دارم ادامه بدم!منتظر مدال طلای تکواندوی بانوان ايران در المپيک ۲۰۰۸ باشيد!

 

 

Taekwondo-LaurenceRase.JPG

 شايد من جای اين خانم صاحب عکس بالا رو گرفتم!کياپ،کيونگ ره!(سعی نکنيد اين دو کلمه آخر رو بفميد برای مقطع کارشناسی تکواندوست!)

 

/ 5 نظر / 3 بازدید
ghazaleh

منم هميشه عاشق ورزش های رزمی بودم . مخصوصا کنگ فو! اما دانشکده ما به غير از واليبال و بسکتبال و بدمينتون و پينگ پونگ و شنا ديگه هيچی ارايه نميداد و من هنوز تو کف کنگ فو هستم! ولی خداييش در اولين فرصت ميرم ياد بگيرم . واقعا لازمه که آدم جسم قدرتمندی داشته باشه و بتونه از خودش دفاع کنه

یاس

من هم ميخوام دفاع شخصی رو امتحان کنم اما تا حالا معلم مناسبی پيدا نکردم .

اميد

بچه که بودم هميشه از دخترهای خارجی خوشم ميومد! حالا چرا؟! چون هر دختر ايرانی که تا اون زمان و حتی حالا هم ميشد ديد! يه سری دختر ضعيف که ازشون جز برای بهره مردا نميشد نام برد! که فقط توی جسم و عقل و منطق خودشون فرو کرده بودند که نه !! ما دختريم اونا پسرن!! حالم از اين جمله به هم ميخورد! اما برعکس دخترهای خارجی رو حتی اون موقع چه تو کارتون ها چه فيلم ها وقتی ميديدی در کنار اون ظرافت زنانه ای که توی وجودشون و مهربونی که داشتن ولی از خودشون به اندازه کافی ميتونستن دفاع کنن حتی بيشتر از يه مرد!‌ و حتی از مرد های که توی اونجا بودن قوی تر به نظر ميرسيدن! به هر حال اين خاصيت و شايد به نوعی فرهنگي باشه که خيلی با جامعه ما و نوع نگرش زن و مرد همخونی نداشته باشه و همه جا هم اعلام شده که مرد بايد محافظ زنش باشه و زن هم بايد فقط وايسه و جيغ بزنه!!! اما اين فرهنگ خيلی وقته که تو کشور های پيشرفته جا افتاده و حتی تو مدارسشون از بچگی هم به دختر ها اين فنون و دفاع از خود آموزش داده ميشه!

اميد

حالا اينا رو گفتم بگم که چقدر خوبه وقتی ميبينم که يه بانويی از جامعه ايرانی هم ميگه من بخاطر علاقه دارم ياد ميگيرم! اين واقعا بی نظيره! و واقعا جالبه! البته به تشکر هم بايد بکنيم از تربيت بدنی ۲!! حالا در مورد اون دختر خانم لوس که گفتی!!‌ حالا من دختر خانمی رو ميشناسم که از بچگی داره تکواندو کار ميکنه ولی اگه حالا ببيشنيش اصلا باورت نميشه که فلانی خيلی کارش درسته!!‌ پس اينجورياست! تو دانشکده شما خوب حق دارن همچين صحبتی کنن!! جانشون رو خوب بايد حفظ کنن ديگه!! حالا المپيک ۲۰۰۸ هم نشد خوب المپيک بعدی منتظرتون هستيم!! ... فقط خدا رحم کنه!! بد نيست برم سراغ دفاع شخصی! یا حداقل فقط بدنسازی!!!

بوتیمار

سرانجام آپ کردم اما همچنان دارم گیج می زنم. منتظرت هستم